Köök on kodu süda

Köök on väga isikupärane ruum, mille meeleolu loob iga perenaine. Köök võib olla erinevas stiilis, olgu siis klassikaline, modernne, romantiline või maalähedane, aga ometi peaks köögikujundus olema inspireeriv. Alati ei ole lihtne kööki mööblit ja tehnikat valida. Jagame mõned näpunäited, mida köögi planeerimisel jälgida.

  1. Materjalid- kvaliteetsed materjalid kestavad kaua.
  2. Planeering tuleb hoolega läbi mõelda. Kui üldplaneering on paigas, siis olenemata kujust on hea meeles pidada “kuldse kolmnurga” reeglit, mis tähendab seda, et paiguta võimalusel pliit, külmik ja kraanikauss kolmnurkselt üksteise suhtes.
  3. Silmas peaks pidada tööpinna ja kappide kõrguseid. Lühematele inimestele sobib tööpinna kõrgus 85 cm, pikematele kõrgus 90 cm või 95-100 cm. Ülemiste ja alumiste kappide vahe on keskmiselt 60 cm, kuid see ei ole samuti fikseeritud mõõt. Seinakappide sügavuse puhul on 35 cm on optimaalne, sest tagumised asjad jäävad sügavates kappides varju.
  4. Köögitehnika – vähem on rohkem. Loevad kvaliteet ja energiakasutus. Tasub mõelda, kas nõudepesumasin on hädavajalik.

Pikaajaline investeering kvaliteeti

On kööke, mis on hubased ja suured koondades pere kokku ja olles kodu südameks, aga ka neid, kus segatakse vaid kokteili ja keedetakse teed.

Viimasel ajal on popid avatud köögid, mis on elutoa loomulikuks jä

tkuks ja omaette disainielemendiks.

Sisustuse poolest on köök kodu üks hinnalisemaid paiku. Targalt sisustatud köök teenib kasutajat pikki aastaid. Kuna köögi sisustamine on üsna kallis investeering, peaks see olema ajas vastupidavam kui möödalibisevad hetketrendid.

Stiili kõrval mängib olulist rolli köögi kasutusmugavus. Disainifirmad on teinud kõik, et perenaisel oleks võimalikult lihtne ja mugav köögis tegutseda. Tippdisaini ja kvaliteedi märgiks on see, kui köök aitab iga eluviisiga inimese elu muuta mugavamaks.

Köögimööbli väljatöötamisel lähtutakse uusimatest köögimajanduse ja tööfilosoofia vallas koostatud uurimustest.

Mugavus ja lihtsus

Köögimööbli hind võib erineda kümneid kordi. Nii saab mugavalt omavahel kombineerida nii et oleks luksust, kuid siiski jääks hind taskukohaseks.

 

Köögi kujundamisel tulevad mängu nii välised vormielemendid, materjalid, disain kui tehnika, ja on ülimalt mugav, kui teate, et saate kõik tipptasemel tooted ühest kohast. Kujutlege vaid, kuidas kõik uksed-sahtlid liuglevad nagu iseenesest, kapid avanevad kiht-kihilt, nõudekapi karusselltrumlid pöörlevad ja lülitavad ise kapivalguse sisse-välja, riiulid on valgustatud ja toovad esile teile vajalikud nõud, ahjud ei kõrveta toitu ja on isepuhastuvad.

Lisaks märkamatud detailid, mis teevad elu mugavaks, nagu näiteks karkassivärvi kummitihendid kaitsevad kappi hoides seda tolmuvaba. Tänapäeva köök on nii funktsionaalne, et selles kasutatud tehnikat pole näha ega kuulda.

Loomulikult ei piirdu köök vaid köögimööbliga. Avatud köök peab kokku sobima ka elutoa mööbliga. Valida tuleb veel sobiv seinakate köögi tööpinna tagusele seinale. Keraamiline plaat on vastupidavam kui värvitud sein, aga sobivad ka laminaat, roostevaba plekk, puit või isegi klaas. Praegu on väga populaarne kasutada tööpinna tagusel seinal fotot, mis kaetakse klaasiga. See annab ruumilise efekti. Alati on moes olnud tagasihoidlik Skandinaavia disain, kuid leiab ka ultramoodsat lahendust.

Maitsekalt ühendatud pinnad ja trendikad materjalid annavad lõpmatult võimalusi muuta oma köök täiesti unikaalseks.

Köögi tellimise juures on tingimata hinna ja kvaliteedi kõrval samuti tähtsal kohal ajastus. Kui ikka ehitus käib ja tähtajad on paigas tahab igaüks olla kindel ja tunda end muretult usaldades tellimustähtaegu.

keyboard_arrow_up